Tento recept mohu určitě jen a jen doporučit, sekaná je výborná a díky cuketě, také jemná a šťavnatá.

Potřebujeme
400g mletého masa (mix hovězí a vepřové)
300g cukety
1 celozrnný rohlík
1 menší cibuli
2 stroužky česneku
1 vejce
4-5 lžic kukuřičné strouhanky
trochu mléka
sůl 
pepř
mletý kmín
červená paprika
kurkuma
majoránka
sádlo
Postup
1. Nejprve si na drobno nakrájíme cibulku a dáme ji na trochu sádla dělat na pánvičce, až začne hnědnout, přihodíme na jemno nasekaný česnek a chvíli spolu necháme orestovat. Sundáme z ohně a prozatím odložíme stranou vychladnout.
2. Rohlík si nakrájíme na menší kousky, dáme do mísy a zalijeme trochou mléka – mléka dáme tolik, aby rohlík vše absorboval a nezbylo nám v míse příliš moc mléka.
3. K tomuto poté přidáme maso, na jemno nastrouhanou cuketu, hotovou cibuli s česnekem, 1 vejce, kukuřičnou strouhanku a dochutíme kořením (koření dejte dle chuti, omlouvám se, že nemám přesnou gramáž, ale sypu od oka)
4. Směs pořádně promícháme nejlépe v rukou, sekaná se má promačkávat mezi prsty, aby se vše spojilo.
5. Po promísení vytvarujeme jeden větší bochánek, nebo dva menší a dáme péct do keramického pekáče nebo na plech vyložený pečícím papírem. Pekla jsem 45 na 150 stupnů a poté asi hodinku na 180 pěkně do křupava 🙂

Poznámky
-celozrnné pečivo se doporučuje od 3let, nicmnéně vzhledem k množství rohlíku na celikost sekané a vzhledem k tomu, že to dítě toho sní jen malou část bych se nebála zařadit jako recept od 1 roku (jen bych vyloucila pepř, který zbytečně zatěžuje ledviny.
– nebo použijte bílý rohlík